Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více...
 

Články

Vytvoříme vám web a vy zaplatíte Bitcoinem nebo Litecoinem!

Jsme rádi, že můžeme nabídnout své služby i v cenách kryptoměn Bitcoin a Litecoin.

Stále více lidí využívá virtuální měny pro platby za různé produkty či služby. Rozhodli jsme se tedy, přijímat také dvě z těchto virtuálních měn.

Další vlna zavirovaných emailů

Dnes se objevila další vlna zavirovaných emailů. Jedná se o email nejčastěji s předmětem „Výše pohledávky na vašem účtu …“ a obsahuje zprávu psanou lámanou češtinou o údajném dluhu vůči bance. Číslo účtu je nesmyslné. Email obsahuje přílohu v zip formátu. Uvnitř se však schovává vir. V žádném případě přílohu neotvírejte a případný email rovnou vymažte. Odesilatel může být prakticky kdokoliv a pravděpodobně ani o emailu, který vám dorazil, nic netuší. Majiteli domény však doporučujeme zabezpečit si ji, proti podvržení a odeslání z neautorizovaných poštovních serverů. Lze to zajistit pomocí tzv. SPF záznamu.

Google spustil Penguin 3.0

Už zhruba od pátku - 17.10. 2014 - (u nás od soboty) probíhá aktualizace algoritmu pro vyhledávání Penguin na verzi 3:0. Google k dané aktualizaci příliš informací do světa nepustil, pouze potvrdil, že aktualizace probíhá. Dnes se objevili další detaily o aktualizaci, která hýbe pozicemi webů v nejpoužívanějším vyhledávači.

Poodlebleed - přestáváme podporovat IE 6

Počínaje dnešním dnem přestáváme podporovat na našich serverech internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Prohlížeč můžeme označit za muzejní a hlavně kriticky nebezpečný. V nedávné době se objevilo hned několik vážných chyb, které nelze pro IE 6 vyřešit. Dále také nebudeme tvořit weby kompatibilní s touto verzí prohlížeče.

Registrovat do internetových katalogů nebo ne?

Zjednodušeně můžeme říci, že ne, až na pár výjimek. Nedávno jsem dostal dotaz od našeho klienta, zda má ještě na další rok zaplatit prémiovou registraci v nejmenovaném katalogu firem. Roční poplatek u tohoto katalogu byl okolo 4 000 korun. Katalog byl veden poměrně známým internetovým portálem, takže se nejednalo o výtvor studenta na kolejích. Každopádně jsem klientovi nedoporučil registraci a to hned z několika důvodů.

 

Bing nebude upřednostňovat HTTPS weby

Vyhledávač firmy Microsoft se nehodlá v nejbližší době přidat ke Google a upřednostňovat zabezpečené stránky ve výsledcích vyhledávání. Bing (Microsoft) nepokládá to, že někdo používá HTTPS na svém webu, za zřejmý signál lepšího obsahu a tudíž nebude brát zřetel na to, zda někdo používá HTTPS nebo ne.

SEO Pyramida Úspěchu

Velice nás zaujal jeden anglický článek pojednávající o SEO, který stojí za to přeložit a přečíst si ho. Hodně postřehů pro budování svého projektu od základů.

John Wooden, největší basketbalový trenér všech dob, nikdy nemluvil ke svým týmům o výhře. Hovořil o přípravě a o tom, jak se stát skvělým týmem. Woodenova filozofie o koučování (a životě) je shrnuta v „Pyramidě úspěchu“, která přebíjí všechny upadající „Svépomocné guru“ braky pokoutně nabízené v knihách, na internetových blozích a v denních i nočních televizních pořadech.

Kde najít FREE fonty – srovnání

Již dlouhé roky jsou weby omezeny základními  fonty jako jsou Arial, Georgina, Times. To kvůli prohlížečům a jejich omezením, které byli schopné dávat písma pouze z počítače uživatele. Naštěstí dnes se weby vyvíjejí rychle a prohlížeče podporují webfont vkládání. Je pravděpodobné, že v budoucnu budou weby používat lepší a krásnější písma. Podíváme se na čtyři FREE weby s písmy.

SEO: Googe a HTTPS podruhé

V prvním článku jsme si krátce řekli rozdíl mezi http a https. Dozvěděli jsme se, co zřejmě Google sleduje tím, že bude zvýhodňovat weby se zapnutým https – pravděpodobně si přeje vyšší bezpečnost internetu, jak v minulosti oznámil.

Než se pustíte do migrace na HTTPS

Než se pustíte do migrace z http na HTTPS, musíte počítat s několika věcmi:

Grafika - co o ní víme

Logo a něco o něm

Logo (z řeckého logos = slovo, řeč, zákon, pojem…) je označení organizace, společnosti, firmy nebo instituce ve speciálním grafickém provedení.
K čemu slouží logo? Na tuto otázku by bylo asi více odpovědí. Primární je aby logo vyvolalo u spotřebitele správné asociace spojené s výrobkem, podnikatelem či službou.
Vysvětleme si nyní některé základní pojmy: Co je logo a co logotyp? Logo je grafický symbol, který vizuálně identifikuje společnost, jednotlivce nebo událost. Pokud je tento symbol doplněn textem (názvem), jedná se o logotyp. Jestliže ho navíc zaregistrujeme, získáme kombinovanou obchodní známku.

Pages